Kredyt gotówkowy dla millenialsa – to musisz wiedzieć!

Pokolenie, które kiedyś uważano za niekorzystne dla kredytów, udowadnia, że się mylimy - w ciągu zaledwie czterech lat milenialsi podnieśli średni zadłużenie na kartach kredytowych o 40%.

Dlaczego więc zadłużenie milenialsów z tytułu kart kredytowych rośnie?

Możliwe, że pokolenie to zaczyna czuć się bardziej komfortowo płacąc plastikiem - praktyka, która, jeśli będzie prowadzona w sposób odpowiedzialny, może pomóc milenialsom w zbudowaniu kredytu potrzebnego do zabezpieczenia pożyczek, kredytów hipotecznych i kart kredytowych. Zwłaszcza w przypadku młodszych pokoleń pokolenia, które mogą być stosunkowo nowe w korzystaniu z kredytów gotówkowych, ważne jest, aby dokładnie zrozumieć, jak korzystać z systemu na swoją korzyść, aby poprawić swoją zdolność kredytową i zgarniać nagrody.

Dlaczego budowanie dobrego kredytu jest ważne?

Budowanie dobrego kredytu jest ważnym aspektem utrzymania siły finansowej i elastyczności - nie tylko otwiera drzwi do możliwości finansowych (takich jak posiadanie domu i samochodu), ale także zapewnia ochronę w nagłych wypadkach, a nawet oferuje nagrody finansowe ( takie jak zwrot

Niestety, według raportu z 2019 roku 58% millenialsów twierdzi, że odmówiono im pożyczki lub linii kredytowej ze względu na ich zdolność kredytową - to najwyższy wskaźnik odmów ze wszystkich ankietowanych pokoleń. Bez solidnej historii kredytowej milenialsi prawdopodobnie będą zabezpieczać pożyczki z wyższymi rocznymi stopami procentowymi (APR) lub, co gorsza, w ogóle nie będą zabezpieczać pożyczek. Jest to niekorzystne w przypadku ubiegania się o:

  • wysokiej jakości karty kredytowe,
  • pożyczki samochodowe,
  • kredyty hipoteczne.

Odpowiedzialne korzystanie z kredytu: jak zbudować kredyt i poprawić swoją zdolność kredytową?

Aby uzyskać dobry kredyt, musisz zrozumieć, w jaki sposób obliczana jest Twoja zdolność kredytowa. Większość modeli obliczeniowych tworzy Twój wynik na podstawie historii płatności, średniego wieku konta, typów posiadanych kont, częstotliwości ubiegania się o nowy kredyt i używanej kwoty kredytu odnawialnego. Wszystkie te czynniki pomagają pożyczkodawcom określić, czy jesteś w stanie odpowiedzialnie obsłużyć nowy kredyt. Zaczniesz od sprawdzenia swojej zdolności kredytowej online za pomocą jednej z głównych agencji sporządzających raporty kredytowe. Aby to zrobić, możesz poprosić o bezpłatny raport kredytowy. Jest to uważane za „miękkie zapytanie”, które nie wpływa na Twoją zdolność kredytową.

Chociaż zakresy oceny kredytowej różnią się w zależności od modelu punktacji, prawdopodobnie będzie tak, że niższe oceny wskazują na wyższe ryzyko dla pożyczkodawcy, podczas gdy wyższe wyniki odzwierciedlają lepszą historię kredytową. Otrzymany raport kredytowy powie Ci również, które czynniki mają największy wpływ na Twój wynik. Pomoże Ci to zrozumieć, jakie zmiany należy wprowadzić, aby poprawić swoją zdolność kredytową.

Masz prawo zażądać bezpłatnej kopii raportu kredytowego od każdej z głównych agencji informacji kredytowej raz w roku. Rozsądnie jest zażądać raportu kredytowego od wszystkich agencji, ponieważ każda z nich może zawierać rozbieżności lub nieścisłości. Jeśli zauważysz błąd, możesz zażądać sporu w agencji w ciągu 30 dni od otrzymania zgłoszenia.

Teraz, gdy wiesz, jaka jest Twoja zdolność kredytowa i jakie czynniki są używane do jej obliczania, możesz zacząć wprowadzać zmiany w swoich nawykach finansowych, aby poprawić swoją zdolność kredytową i mieć szansę na kredyt gotówkowy osadzony na naprawdę dobrych warunkach i spłatach.